Baza wiedzy

przyprawy

Naturalne przyprawy suplementują z całą mocą

Suplementy diety są bardzo popularne. Pytanie dlaczego ? Gdybyśmy się naprawdę właściwie odżywiali, żadne „suplementy” nie byłyby potrzebne, a tymczasem …

Więcejcwiczenia

Dbaj o swoje komórki tłuszczowe

Jednym z największych, ale niedocenianych, błędów popełnianych przez osoby dbające o zdrowie i sylwetką jest źle dobierana intensywność i forma aktywności fizycznej do możliwości (wydolności) i potrzeb organizmu.

Więcejkobieta

Odchudzanie, bo za dużo czy za mało ?

Nadwaga i otyłość w oczywisty sposób koncentruje uwagę na nadmiarze. W pierwszym rzędzie na nadmiarze tkanki tłuszczowej, który trzeba usunąć wszelkimi dostępnymi środkami. Prosta diagnoza - otyły bo za d u ż o jadł.

WięcejPrzyprawy jako podstawowy element w procesie odchudzania

Przyprawy zwłaszcza ziołowe i korzenne stosowane są od wieków prawie we wszystkich kulturach. Jednak w skali masowej używano je głównie do konserwowania żywności i polepszania smaku potraw, w funkcji leczniczej nigdy nie grały pierwszoplanowej roli - a współcześnie wraz z rozwojem nowoczesnej farmacji i masową produkcją syntetycznych lekarstw w funkcji leczniczej zostały zmarginalizowane.

Więcejman-vs-egg

Selen w jajku samo zdrowie

Święta wielkanocne bez zjedzenia jajka są jak święta bożonarodzeniowe bez śniegu. Jednak o ile do świąt bez śniegu zdążyliśmy się przyzwyczaić, tak Wielkanocy bez jajka sobie nie wyobrażamy, a w dodatku jajko od zawsze stanowiło podstawę wielu potraw kulinarnych w naszej kuchni.

Więcej